Lördag 28 juni: Bokningsbar middag från kl 18 [Boka] eller drop-in i mån av plats. Det går också bra att bara beställa en drink om man vill. B+B är öppet [Boka].
Fredag 4 juli: Bokningsbar middag från kl 18 [Boka] eller drop-in i mån av plats. Det går också bra att bara beställa en drink om man vill. B+B är öppet [Boka].
Lördag 5 juli: ”Tapperas” bokningsbart kl 19 [Boka]. B+B är öppet [Boka].
Visa fler datum >
Lindshammar glasbruk är nedlagd sedan 2008, men byggnaden finns kvar. Ta gärna en titt utifrån, men byggnaderna ska ej beträdas p.g.a. rasrisk, gifter och mögel. Det finns en jttebra promenadguide frn Lnsstyrelsen som du hittar hr.
Ta gärna del av våra bokningsvillkor. Hittar du inte svaret på din fråga ovan, skicka ett meddelande till oss så hjälper vi dig så fort som möjligt.
mvh /Café Sergel.